Typer 2013/14 Regulamin

tutaj mamy typera i inne konkursy

Moderator: michael

Typer 2013/14 Regulamin

Postprzez michael » 15 wrz 2013, o 23:11

I. SEZON ZASADNICZY PHL
1. System punktacji:
A/ prawidłowe wytypowanie zwycięzcy (po 60 min): 2pkt
B/ prawidłowe wytypowanie remisu (po 60min): 3pkt plus wytypowanie zwycięzcy dogrywki lub karnych dodatkowo 1pkt
C/ prawidłowe wytypowanie dokładnego wyniku (wliczając ew. dogrywkę i karne): 4pkt
D/ prawidłowe wytypowanie ilości bramek zdobytych tylko przez jedną drużynę (wliczając ew. dogrywkę i karne): +2pkt przy trafnym wytypowaniu zwycięzcy, +1pkt przy błędnym wytypowaniu zwycięzcy
E/ prawidłowe wytypowanie różnicy bramek w wyniku meczu (przy błędnym wytypowaniu dokładnego wyniku) +2pkt
F/ prawidłowe wytypowanie strzelca bramki/bramek dla Unii: 2pkt za pierwszą bramkę, 1 pkt za każdą następną (2 bramki to 3pkt, 3 bramki 4pkt itd.) przy błędzie -1pkt
- jeżeli wytypowany zawodnik nie zagra w ogóle w meczu typujący nie otrzymuje ujemnego punktu
- jako bramki zaliczane są gole zawodników zdobyte w regulaminowym czasie meczu i w czasie ewentualnej dogrywki. Nie liczą się żadne gole strzelone w zarządzonej po dogrywce serii rzutów karnych (nawet te decydujące)
- w wypadku wątpliwości co do strzelców bramek liczy się opis meczu ze strony http://www.unia.aksam.pl i uwzględnieni tam strzelcy
- typować można tylko jednego strzelca bramki dla Unii, w przypadku wytypowania większej ilości strzelców przy podliczaniu wyników bierze się pod uwagę pierwszego podanego strzelca. Nie liczą się również typy: „zawodnik A, a jeśli nie zagra to zawodnik B”. W takim przypadku również będzie brany pod uwagę tylko pierwszy zawodnik
H/ wytypowanie miejsca drużyny Unii w tabeli po zakończeniu sezonu zasadniczego:
- przy typie oddanym do 23 września włącznie: 6pkt za dokładne wytypowanie miejsca, 4pkt przy pomyłce o 1 pozycję w tabeli, 2pkt przy pomyłce o 2 pozycje
- przy typie oddanym do 11 listopada włącznie: 3pkt za dokładne wytypowanie miejsca, 2pkt przy pomyłce o 1 pozycję w tabeli, 1pkt przy pomyłce o 2 pozycje
2. Typujemy na zasadzie (przykładowe typy):
Unia-Podhale 3:1
lub Unia-Cracovia 4:3 Jaros
lub Unia-Tychy 3:2 d/k Wojtarowicz
3. Gdy wynik meczu zostanie zweryfikowany jako walkower (niezależnie z jakiego powodu np. brak jednej drużyny, gra nieuprawnionych zawodników itd.) punktacji z danego meczu nie wlicza się do tabeli.
4. Trzeba wytypować tylko wynik (z tego wynika już 1, 2, lub X). Typowanie strzelca nie jest obowiązkowe, a błędny typ powoduje ujemny punkt.
5. Chcąc wytypować remis po 60min przy wyniku dodajemy d/k (np: 4:3d/k)
6. Jeżeli w wyniku trudności z dostępem do forum (polegających na braku możliwości pisania postów lub gdy to jest bardzo utrudnione) typujących mecz w kolejce będzie mniej niż 60% typujących średnio w ostatnich trzech kolejkach, kolejka zostaje unieważniona a oddane typy w danej kolejce nie są podliczane do tabeli.
7. W tabeli nie są uwzględniane osoby które nie typowały w ostatnich pięciu kolejkach, ale ich ilość zdobytych punktów pozostaje.
8.Typować można od 7 dni przed meczem do czasu rozpoczęcia meczu.
9. Czterech najlepszych typerów po sezonie zasadniczym zostaje zakwalifikowanych do rundy fianłowej typera. Jeśli zawodnicy w czołowej czwórce zdobędą taką samą ilość punktów przeprowadzone będzie szybkie publiczne losowanie decydujące o kolejności.

II. FAZA PLAY-OFF PHL
10. W fazie play-off zawodnicy z 5 miejsca i niższych typują na dotychczasowych zasadach. Mogą typować także wynik danej fazy play-off na zasadach:
- poprawne wytypowanie zwycięzcy danej rundy play-off 2pkt
- poprawne wytypowanie dokładnego rezultatu danej rundy (czyli np. 3:0 lub 3:2) dodatkowe 2 pkt - przyznawane tylko w razie trafnego wytypowania zwycięzcy play-off
typować wynik play-off można do rozpoczęcia danej rundy
11. Pierwsza faza rundy finałowej trwa w czasie ćwierćfinału z udziałem Unii. Wszyscy uczestnicy tej fazy zaczynają udział w niej od 0 pkt. Uczestnicy typują wyniki meczów w osobnym wątku, na dotyczczasowych zasadach z jednym wyjątkiem: nie można typować takiego samego wyniku bramkowego jak współuczestnicy rundy finałowej, „pierwszeństwo” do danego wyniku ma ten co wytypuje go pierwszy, wyniki typu 3:2 i 3:2 d/k nie są uznawane za jednakowe.
12. Jeśli Unia odpadnie w ćwierćfinale play-off zwycięzcą typera zostaje najlepszy z czwórki uczestników pierwszej fazy rundy finanłowej. Jeśli dwoch lub więcej typerów będzie miało ten sam wynik wyższe miejsce zajmuje ten który był wyżej w tabeli po sezonie zasadniczym. W przypadku odpadnięcia Unii w ćwierćfinale punkty 13 i 14 nie mają zaostosowania, a typer jak i sezon dla Unii się kończy.
13. Jeśli Unia awansuje do półfinałów play-off w czasie półfinału play-off rozgrywa się drugą fazę rundy finałowej typera w której uczestniczą trzej najlepsi typerzy z pierwszej rundy. Uczetnicy tej fazy znów zaczynają od 0 pkt i typują na takich samych zasadach jak w pierwszej fazie.
14. Dwóch najlepszych z drugiej fazy rundy finałowej typera awansuje do finału typera który będzie rozgrywany w czasie finału lub meczów o 3. miejsce z udziałem Unii. Uczetnicy finału znów zaczynają od 0 pkt i typują na takich samych zasadach jak w pierwszej fazie. Zwycięzcą typera zostaje ten finalista który uzyska więcej punktów w finale.
michael
stary wyjadacz
 
Posty: 742
Dołączył(a): 28 kwi 2009, o 22:19

Powrót do Konkursy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość